Geri Dön

Cadde 24

Klasik içe dönük site mantığının dışında dışarıya açılan ve halkın rahatça ulaşabildiği bir sosyal merkez oluşturma  fikri ile tasarıma başlandı.

Projenin, konut bloğu 23 kattan, ticari blokları ise 4 ve 5 kattan oluşmak üzere toplam 3 bloktan oluşmaktadır. Yükselen blokta konut alanları yer almakta iken zemin katlardaki  ticari alanlar ile sirkülasyon sağlanmaktadır. Bununla birlikte projenin Küçükçekmece Belediyesinin karşısında yer almasıyla ticari alanlara artı bir değer katmaktadır.

Arsa boyunca varolan eğim sayesinde ticari alanlarda teraslanmalar meydana geldi ve bu alanlarda rekreasyon oluşturarak meydan oluşturuldu. Böylece, proje davetkar bir formla halka açılan bir merkez haline geldi.

Küçükçekmece belediyesinin tam karşısına denk gelen 9000m² arsa üzerinde  yer alan proje 35000m² kapalı alana sahiptir.Kentsel dönüşümde hızlı bir dönüşüm yaşayan küçükçekmecenin önemli projelerinden biridir. Belediye birimlerinin bölgeye taşınması günlük popülasyonu oldukça artırmıştır. Çevresindeki kapalı konut siteleri içe dönük yapılardır. Cadde 24 projesi çevresini içeri almayı hedeflemiştir. Adanın 4 tarafında çevresine hizmet eden az katlı ticari bloklar yerleştirilmiştir.Ortasında fastfood ve avlu alanları yer alır. Eğimden faydalanarak her kat kendi içinde ve birbiri arasında bağlantılı çözülmüştür. Üst yapı çarşıya ve vadi manzarasına doğru konuşlandırılmıştır.Teknik ihtiyaçlar ve kat bazında çözümlenen kat bahçeleriyle teraslar üst yapıya da çıkarılmıştır.  


Diğer Projeler

Beyoğlu Look

Beyoğlu Look

ARENA24

ARENA24

Çekmece AÇ Apartmanı

Çekmece AÇ Apartmanı

Dy Housing

Dy Housing